ŞENOL KAPTAN

ICF Onaylı Eğitimli Koç, PCC (ICF), Takım Koçu

Deniz Kuvvetlerinde Üst Düzey Yöneticilik, Proje Yöneticiliği, İK müdürlüğü (yaklaşık iki bin kişilik bir kadronun) ile İK Direktörlüğü görevlerinde (yaklaşık on sekiz bin kişilik bir kadronun) bulunmuş, İK süreçlerinin yeniden yapılandırılması ile Toplam Kalite Yönetimi kapsamında yürütülen kurum içi faaliyetlere liderlik etmiş, konuya ilişkin tüm eğitimleri almıştır.

Kurum bünyesinde “Liderlik”, “Kurum Kültürü”, “Aidiyet”, “Değişim Yönetimi” vb. konularda eğitimler ve konferanslar vermiştir.

“Durumsal Liderlik” konusunda yaptığı çalışmalar ve verdiği eğitimler ile yönetici ve yönetici adaylarının liderlik fonksiyonlarını geliştirilmesinde önemli sonuçlara imza atmış, “Verimlilik”, “Motivasyon” ve “İş Disiplini” konularındaki çalışmaları ile kurumsal gelişime katkılar sağlamış ve ödüllendirilmiştir.

Denizcilik Teknolojileri alanında danışmanlık ve sistem geliştirme faaliyetleri yürüten “TURQUA MARİNE” adlı şirketin kurucusu olan Şenol KAPTAN; şirket faaliyetlerinin yanı sıra halen HOUSE Of HUMAN(HOH) Eğitim ve Danışmanlık Şirketi’nde Kurumsal Eğitimler ve Projeler Direktörlüğü görevini de yürütmektedir.

Elektrik-Elektronik lisansı ve Ulusla arası İlişkiler yüksek lisansı yapmış olan Şenol KAPTAN; İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı, Uzak Yol Kaptanı, Yönetim Danışmanı, Mentor, Yaşam Koçu ve Takım Koçu sertifika ve yeterliliklerine de sahiptir.

Eğitimlerin kişilerde davranışa kurumda ise kültüre dönüştürülmesi kapsamında ülkemizin önde gelen firmaları ile yürütülen çalışmaların koordinatörlüğünü yürütmekte, kurumlarda liderlik kültürünün oluşturulması ve sosyal barışın sağlanması konusunda yaptığı çalışmalar ile önemli katkılar sağlamaktadır.

tr_TRTurkish