FİGEN TAYFUN

Profesyonel Koç ACC, Yönetici ve Takım Koçu, 

House of Human RLAC Eğitmeni,

Mentor,

Eğitmen, 

Proje Yöneticisi

Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü mezunudur.

1994 -2014 yılları arası  bir çok bankanın yatırım bölümünde  orta ve üst düzey yöneticilik yapmıştır.Başarıyla geçen 20 yıllık kurumsal yönetici deneyimine sahiptir. 

2014 yılında  başladığı House of Human’dan ICF Akredite ACTP eğitimlerini tamamladıktan sonra, Yönetici Koçluğu, Takım Koçluğu, Öğrenci Koçluğu, RLAC ( Recognised Leader As Coach ) , Mentorluk ,Practicum , eğitimlerini tamamlamış ve ACC unvanını almıştır.2022 sonunda PCC unvanını alacaktır.

Yönetici, Takım ve Kariyer Koçluğu alanlarında, kurum ve kuruluşlara, girişimcilere, yöneticilere profesyonel koçluk, mentorluk ve koçvari liderlik desteği ve eğitimleri vermektedir.

House of Human Koçluk Eğitim Şirketinin RLAC Eğitmenidir. Kurumlarda Koçvari Liderlik kültürünün gelişimini için çalışmalar yapmakta, kurum içinde yöneticilere eğitimler vermektedir.

House Of Human bünyesinde kurumsal bölümde kurum içi koçluk ve mentorluk projelerini yönetmekte, kurum içindeki yöneticilere birebir süpervizörlük ve grup koçluğu eğitimlerini vermektedir. 

Bir çok  kurum içi mentorluk sistemlerinin oluşturulması, proje yönetimi, katılımcılara grup koçlukları ve supervizörlük desteklerini vermektedir.

RLAC Eğitimlerinde eğitmen olarak görev almaktadır.

2018 yılından beri Association for Coaching (AC) Türkiye Derneğinin Çukurova Bölge Üyelik Komitesini yönetmekte, Çukurova bölgesinde koçluk eğitimi almış kişilerin AC Uluslararası koçluk derneğine üyeliklerini gerçekleştirmektedir. Ayrıca AC Çukurova bölge komitesinde sosyal sorumluluk projelerinin yönetimini gerçekleştirmektedir.

2020 yılında Step Up Coaching Program proje yönetiminde gönüllük esasıyla, sivil toplum kuruluşlarına , üniversitelere ve kurumların gelişimine destek olan gönüllü koçluk platformu olarak hizmet vererek kişilerin kendilerini keşfetmesi ve hedeflerine ulaşması için çalışmaktadır. Heyecanla yeni bilgi edinen, öğrenen, öğrendiklerini ihtiyacı olanlarla paylaşan, keşif yolculuğunda bütüne hizmet edebilecek fırsatları kollayan, çözüm odaklı, sonuca giderken süreçten keyif alan bir kişiliği vardır.

Step Up Coaching program bünyesinde 700 koçun gelişimine katkı sağlayacak Eş Koçluk Projeleri düzenlemekte ayrıca burada yetişen koçların sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü olarak görev almalarını sağlamaktadır.

Adana Güney Eğitim Vakfı üyesi ve yönetimde aktif görev almaktadır.

2016 yılında Uluslararası Akreditasyonlu Yoga -Nefes-Meditasyon eğitimini tamamlamış ve 

Yoga vakfı bünyesinde online dersler vermektedir.

Evli ve bir çocuk annesidir.

tr_TRTurkish