DENİZ KUŞ

Profesyonel Koç, PCC (ICF) ICF Assessor Yönetici ve Takım Koçu Eğitmen, Mentor

1977 Ankara doğumludur. 1998 yılında Deniz Harp Okulu Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra, 25 yıl boyunca Deniz Kuvvetleri ve Sahil Güvenlik Birimlerinde Stratejik Planlama, Kaynak Yönetimi, Bütçeleme, Tedarik ve Proje Yönetimi alanlarında çalıştı. İcra ettiği görevlere katkı sağlamak üzere ikinci üniversite olarak İktisat Fakültesi’nden mezun oldu.

Ufuk Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Finansman alanında “Web Tabanlı Hizmet Kalitesinin Ölçülmesi” tezi ile yüksek lisansını tamamladı. Hizmet Pazarlaması-Güncel Konular ve Yaklaşımlar isimli çok yazarlı kitabın “Hizmet Kalitesi ve Modelleme Çalışmaları” ile “Hizmetlerde İş gören Yönetiminin Paradoksal Yapısı ve İş gören Motivasyonu” bölümlerini yazdı.

Kişisel gelişim çalışmalarını aralık vermeksizin sürdürerek 2014-2019 yılları arasında ICF onaylı Temel Koçluk Eğitimi, Yönetici Koçluğu (RLAC), Takım Koçluğu (RLAC) ve Öğrenci Koçluğu eğitimlerini tamamladı. Mayıs 2019 ayında uluslararası koçluk sınavını başarıyla tamamlayarak ACC (Associate Certified Coach), 2021 yılında Professional Certified Coach (PCC), 2023 yılında PCC Marker Eğitimini tamamlayarak ICF Assessor ünvanlarını aldı. Koçluk mesleğinin altyapısını sağlamlaştırmak ve öğrenmenin ömür boyu sürmesi gerektiği düşüncesiyle Hacettepe Üniversitesi Genel İşletme doktora programına devam etmekte olup, tez aşamasındadır. Yönetim, örgütsel davranış ve liderlik konularında çalışmaktadır.

Aynı zamanda profesyonel koçluk kariyerine devam etmekte, farklı disiplinlerden edindiği deneyimlerini, profesyonel iş hayatına uyarlayarak eğitimlerinde paylaşmakta,  bireylerin ve takımların özel ve profesyonel yaşamlarında daha etkin, esnek, özgün ve yaratıcı olmalarına destek vermektedir. Koçlukla ilgili projeler yapmakta ve var olan projelere gönüllü katılım sağlamaktadır.

tr_TRTurkish