AYŞEGÜL İMAMOĞLUÖZ

Profesyonel Koç, Mentör & Step up Coaching Koç Mentörlüğü Proje Yöneticisi

Ege Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı lisans eğitimini tamamlayarak inşaat sektöründe  Şantiye Şefliği, Hakediş Mühendisliği, Peyzaj Mimarı ve Proje Yöneticisi olarak çeşitli projeleri gerçekleşmesinde rol oynamıştır. İnşaat sektöründe profesyonel çalışmalarına devam ederken hep insan faktörünü odağına koymuş , yapılan işlerin ne kadar gerçek anlamda insanlara hizmet edip etmediğini sorgulamış ve ilerleyen yıllarda  koçluk mesleği ile tanışınca bu mesleğin anlamını ve önemini kavrayarak koçluk mesleğini icra etmeye karar vermiştir.

2013 senesinde inşaat sektöründeki profesyonel yaşamını sonlandırarak 2014-2015 döneminde Lifecoach Academy’den ICF onaylı Akredite Profesyonel Koçluk eğitimini alarak koçluk sektörüne ve koçluk mesleğine adım atmıştır.

2015 senesinden itibaren profesyonel bir şekilde koçluk mesleğini  icra etmeye başlamıştır. Profesyonel spor lisansına sahip lise kollej öğrencilerine kariyer ve bireysel koçluk, üniversite öğrencilerine kariyer ve bireysel koçluk, genç yetişkinlere ,yeni yöneticilere ,orta düzey yöneticilere kariyer ve bireysel koçluk ve çeşitli sektörden profesyonellere koçluk hizmeti vererek topluma ,bireylere değer yaratmakta ve katkı yapmaktadır.

Koç olarak hem sürekli kendi koçluk gelişimi koçluk mesleğinin doğru icra edilmesi ve koçların gelişimi için koç meslektaşlarına koç mentörlüğü hizmeti sunmaktadır.2021 yılında MYK Belgesi alarak Profesyonel Koçluk Yetkinliklerini taçlandırmıştır. 

2022 yılında sürekli gelişimini sürdürmek için House Of  Human’dan ikinci koçluk eğitimini alarak kendini yeni koçluk araçları ve bilgileriyle donatmıştır .En önemli değerleri arasında katkı sağlamak, değer katmak ve yaratmak, bilgi üretilmesine aracı olmak, birlik ve beraberlik, takım olmak, üretmek, vizyonun  ve misyonun parçası olmak, yenilik, gelişmek ve geliştirmek yatmaktadır.  

tr_TRTurkish